Jump to content
Zara Gaming >
Zara Gaming
Pridruzi nam se i uzivaj u igri na serveru sa rekordom od 801, sa dnevnom brojkom od 300+ igraca !
Zaigraj na modu koji se updata skoro svakih par dana! Zabavi se na pravi nacin !
SAMP: samp.zara-rpg.com:7777
TS3: ts.zara-rpg.com:9998

• OBAVJESTENJA
    Vazna obavjestenja za nasu zajednicu

• Nelson

Support   03/05/2018

Zdravo drugari, od sada cemo se jos vise fokusirati na forumu. Imamo sjajan forum pa zasto da ga ne iskoristimo? Zato smo smo omogucili na forumu Support Tikete da nas lakse kontaktirate! Vise o tome imate na linku ispod jednostavno kliknete i idete "Novi Tiket"! >>> LINK: http://zara-rpg.com/index.php?/support/  
Anthony

ŠTO VAM SMETA NA SERVERU.

Recommended Posts

19 hours ago, Stathamm said:

Naprimer,prosli put sam stavio sliku za DM ,gde se jasno vidi da me je lik pucao i ubio me je,ta zalba je odbijena.Kad se lik zalio na mene da ga DMam,videlo se samo na dmg inf  da sam ga hitao,ne vidi se cak ni da sam ubio,to je prihvaceno..Admini nek se dogovore za sta se jaila a za sta ne..

Zašto nisi uložio žalbu na to, ništa ne košta? 

17 hours ago, #Godfather said:

Zamerka velika.

Kontam tipa popusta se velikim donatorima ono okej to stoji .

Nije mi jasno iz kog se razloga popusta igracima koji su "dugo" na serveru.Mislim da svi znaju na koju ekipu se misli .

Ne razumem nisu oni jedini,ima jos dosta igraca koji igraju od prvog opena,pa se tretiraju kao obicni igraci sto i treba.

Mnogo izdvajate te kao stare igrace za koje znate,

slobodno mogu kazem tipa ja sam admin 3,i skinem admina .

Mnogo popustate tim likovima koji su skinuli admina,sve im se pruza.

Kolko puta neke "stari igrac-admin"dobije jail DM, ili ga PD uhapsi dobije unjail.

Cist primer kada je Marc Salvatore vodio IM do skoro .

Jedan igrac nebitnno ko jail je za VA po 100 put,nit je dobio vip warn plus je dobio unjail.

Marc je doma otisao da se zali u kanal neko je rekao pa kao stari je igrac-admin.

To smeta vecini igraca i uopste nije pravedno ... !

Ovo su izmišljotine, nitko nikoga ne štiti, ako ikad bude tako javi meni lično, pa ću mu ja skinuti sve pozicije i banovati ga. I donatorima se ne popušta jer oni nisu ništa posebniji od ostalih

17 hours ago, Hamzi_Corelli said:

neki igraci su kao endemi zasticene vrste (necu nabrajati) mogu da dmaju dobiju svaki mjesec besplatno dobre stvari ne idu u alc a imaju citeve

smiju da rade sta hoce e to ne volim

i ovi stari admini sto su skinuli i oni isto tako kao da su postali zasticena vrsta jbt

i jos 1 ovi veci admini isto kao da su neznam ti sta na srw cekas ih u nekom kanalu on nece da dodje a online je 100% i ts3 managerima govore da su afk a nisu msm ono glupo je

Eto pošalji mi listu tih zaštićenih u PM, baš me zanima.

Za to veće admine, nije jedina opcija kontaktirati ih putem TS3, ima 10 opcija.

• Meni se ne svidja novi sistem specAdmina [+,-],Jail lista.
  • PS u celini
  • PD koji se stalno zali na to sto krsi pravila
  • [ZGA] na ts koji sluzi za gluposti a ne za razgovor.
  • Nema SOA
  • Teritorija ima previse + nisu rasporedjene kako treba,blizu su baze i sl za port vipova gde spec-admin jako tesko uprati na chat.
  • VIPPORT gde se mogu portati gde god zele...tipa:Staracki dom SA ili negde sl.[Vipovima dati port SA,GRANICE,BG,ZG]
  • Ne svidja mi se to sto je dozvoljeno DM ispred GS-a

Nisam se zalio jer se uvek odbije,u tome i jeste stvar.. I nisu isti admini jailali ako te ne mrzi pogledaj zalbu na mene gde se vidi samo da sam ga hitao, i nadji zalbu na kojoj sam se ja zalio na lika to je medju prvim mojim postovima pa vidi razliku a moja je odbijena,njegova prihvacena..

1 hour ago, Avramovic23 said:

• PS u celini
  • Nema SOA
  • Teritorija ima previse + nisu rasporedjene kako treba,blizu su baze i sl za port vipova gde spec-admin jako tesko uprati na chat.
  • VIPPORT gde se mogu portati gde god zele...tipa:Staracki dom SA ili negde sl.[Vipovima dati port SA,GRANICE,BG,ZG]

PS ukinut treba , ZGA ne slazem se bas , SOA treba vratit , za te teritorije se slazem , vip port ne treba ukidat imaju admini i spec admini da jailaju i admini vipwarn , dm sta fali buraz..

Pa iskreno smeta mi malo ovo oko PD-a, mislim da bi trebalo izbaciti i ono tazz na 50 hp i DTA, vratiti staro, ali ne znam, vi razmislite..

• Sviđa mi se 1

Mislim da bi se trebala vratiti SOA i da JNA BGPD i SOA imaju po 2+ lidera kako bi bilo vise clanova jer stvarno premalo je policije trenutno na serveru,situacija je takva da se vecinom mozes sa WL vozati ispred PDa.

Mozda bi moglo biti malo vise spec admina jer se desi da se po koji report propusti jer imaju posla 

Takodje veoma mi se svidjs rad TS3 Managera tu su u roku od max 1min i pomognu sta god treba

Jos da dodam da mi se svidja da iako si vlasnik i dalje si tu oko svega da pomognes kome treba jer ovi ostali "nemaju" vremena

Edited by #Jhon
  • Sviđa mi se 1

9 hours ago, Avramovic23 said:

• PS u celini
  • Nema SOA

@Jack vidjeti da se onemoguci org. /port dok se zauzima/pocnu zauzimati??

Mislim da je vreme za REVOLUCIJU ?!

• Voli 1

Moram priznati da sam mnogo neaktivan postao ali se moram nadovezati na prethodne komentare koje naravno postujem.

Svi smo svjesni da je se Staff Team dosta promijenio, doslo je par novih (doniranih) Admina sto ne znaci uopste da oni ne obavljaju dobro svoj posao. Uskoro ce 2.5 godine kako sam ponosan clan Zare Gaming i moram reci da onaj stari Staff nikada nece biti ali isto tako ovaj trenutni Team je ODLICAN! Fina je to ekipica, prije svega pozitivna atmosfera i dobro obavljanje svog dnevnog posla. Pored svega, Spec Admini su dosta popravili aktivnost, reakcije na /report su izvrsne, svaka pohvala! Uostalom, gdje imate zajednicu koja ovako aktivne "FORUM ADMINE" ima? Ja sam do sada postavio otprilike 3-4 komada zalbi a svaki odgovor Admina je bio u roku od max. 3-4min, sto je nevjerovatna minutaza i aktivnost svakog Admina!

Sto se tice PD, prije par sedmica sam bio u JNA i stvarno sam se razocarao sa novim sistemom (ciljam na TAZ/+50HP). Ne mogu reci da nije lose ali je malo nepravedno prema clanovima drzavne organizacije jer znamo i sami da su bande/mafije veoma jake, tj. nije izbalansirano ali to mogu razumiti jer se ne moze pratiti niti kontrolisati u potpunosti.

PS - well, nije losa stvar ali najgore je kada neki bolesnik udje u tu org pa krene sve redom voziti. To se nazalost ne moze kontrolisati ali mislim da bi trebalo samo vise Spec Admina da ih speca dok se oni vremenom ne smire.

ZG-Coinsi - odlicna stvar za igrace koje ne mogu donirati rl parama a aktivni su na Serveru. Samo sto mi se ne svidja jeste VABUSE, a sta mislim sa time? Ima dosta Vipova koji naravno mogu getati igrace (ne znam iskreno ni koji je to vip level), sto znaci da ce on getati nekog svog da bi on to uzeo. Mislim da to nije fer i da treba striktno pratiti jer je nepravedno prema ostalim igracima. 

Supporter Team: Ja ne znam sta se desavaa ali Supporter Team mi se cini veoma jaaaaaaaaaakim! Ne znam da li je to zbog trenutnih vodja, hehehe :D ali samo mogu pozitivno o njima reci.. Prate igrace, ne obavljaju samo /askq nego i okolo ako neko zatrazi odredjenu pomoc, sve pohvale! Jedino sto bi mogli mozda uvesti jeste grupa Supportera koji se brinu o pocetnicima.. Ja licno sam isto bio dva puta clan Supporter Teama i uvijek sam se trudio nekako da izadjem u susret novim igracima, jer samo na takav nacin ih mozemo i sacuvati. Tu mislim da bi trebali malo vise da se pozabavite ili mozda napravite kao tim Supportera for Newbies.. :) 

Sve u svemu, Staff Team je veoma stabilan. Nije lahko ni obavljati sve te poslove, morate i to na umu imati. Ja kako vidim ovdje ima svega, od odgovora na prethodne komentare do pohvala i kritika.. Nadam se da vam nece smetati, ja sam samo htio iznijeti svoje misljenje. Mozda je nesto od ovih stvari vec sredjeno ali kao sto sam gore vec naveo, nisam aktivan i samim time niti informisan a zelio sam se malo umijesati..

*Uzdravlje! :) 

• Voli 1

• Ekonomija.
  • Organizacija - uvesti RP.
  • Ko god je vođa lidera pod hitno da im se smanji kriterijum,server je takav kakav je ne možete ga Vi menjati tako što ćete liderima uvesti STROGA PRAVILA...Ljudi rade šta vole na serveru bukvalno vi uvodite totalno nebitna pravila za lidere kad je već otišlo toliko od RP-a ne morate ga vi vraćati,hvala. :) Mislim ne možeš menjati lidere da ih vraćaš RP-u i sličnom dok ostalih 90% igrača ne jebu sistem o tome govorim. :) 
  • Kaže Anthony deca od 12 godina su pametna i znaju da vrše svoju dužnost...Ne baš to je blam ipak neki red se znao 16+ u ATeam ranije je bilo,dođe momak sa ekipom sa drugog servera 18+ i treba dete od 12+ da mu naređuje pa prvi ti ne bi trpio to. :) 
  • Admini/Spec admini trenutno imaju odlična pravila i stroga što mi se sviđa i jedina pohvala do sada isto tako i treba za Supportere koji ne znaju ni koji su rank više jedan dan S1 drugi dan S3...Dečko koji je bio na BlackListi servera i javno je prozivao trenutno je Head Supporter (tad je bio pre). :) 

Ne igram više,znate i sami uđem da vidim kako stoje stvari pa eto komentarišem. :) Uživajte,menjajte! :) 

Administacija koja resava zalbe na igrace " Ivan_Despic nije prihvatio moju zalbu kad je lik IC Vredjao a dok je Amper prihvatio zalbu kada je neko drugi prijavio to ic vredjanje 
sto znaci da svi prihvacaju/odbijaju iste zalbe i ne postuju ista pravila .

Realno nista mi ne smeta hahah

• Sviđa mi se 1

21 hours ago, trollex! said:

Moram priznati da sam mnogo neaktivan postao ali se moram nadovezati na prethodne komentare koje naravno postujem.

Svi smo svjesni da je se Staff Team dosta promijenio, doslo je par novih (doniranih) Admina sto ne znaci uopste da oni ne obavljaju dobro svoj posao. Uskoro ce 2.5 godine kako sam ponosan clan Zare Gaming i moram reci da onaj stari Staff nikada nece biti ali isto tako ovaj trenutni Team je ODLICAN! Fina je to ekipica, prije svega pozitivna atmosfera i dobro obavljanje svog dnevnog posla. Pored svega, Spec Admini su dosta popravili aktivnost, reakcije na /report su izvrsne, svaka pohvala! Uostalom, gdje imate zajednicu koja ovako aktivne "FORUM ADMINE" ima? Ja sam do sada postavio otprilike 3-4 komada zalbi a svaki odgovor Admina je bio u roku od max. 3-4min, sto je nevjerovatna minutaza i aktivnost svakog Admina!

Sto se tice PD, prije par sedmica sam bio u JNA i stvarno sam se razocarao sa novim sistemom (ciljam na TAZ/+50HP). Ne mogu reci da nije lose ali je malo nepravedno prema clanovima drzavne organizacije jer znamo i sami da su bande/mafije veoma jake, tj. nije izbalansirano ali to mogu razumiti jer se ne moze pratiti niti kontrolisati u potpunosti.

PS - well, nije losa stvar ali najgore je kada neki bolesnik udje u tu org pa krene sve redom voziti. To se nazalost ne moze kontrolisati ali mislim da bi trebalo samo vise Spec Admina da ih speca dok se oni vremenom ne smire.

ZG-Coinsi - odlicna stvar za igrace koje ne mogu donirati rl parama a aktivni su na Serveru. Samo sto mi se ne svidja jeste VABUSE, a sta mislim sa time? Ima dosta Vipova koji naravno mogu getati igrace (ne znam iskreno ni koji je to vip level), sto znaci da ce on getati nekog svog da bi on to uzeo. Mislim da to nije fer i da treba striktno pratiti jer je nepravedno prema ostalim igracima. 

Supporter Team: Ja ne znam sta se desavaa ali Supporter Team mi se cini veoma jaaaaaaaaaakim! Ne znam da li je to zbog trenutnih vodja, hehehe :D ali samo mogu pozitivno o njima reci.. Prate igrace, ne obavljaju samo /askq nego i okolo ako neko zatrazi odredjenu pomoc, sve pohvale! Jedino sto bi mogli mozda uvesti jeste grupa Supportera koji se brinu o pocetnicima.. Ja licno sam isto bio dva puta clan Supporter Teama i uvijek sam se trudio nekako da izadjem u susret novim igracima, jer samo na takav nacin ih mozemo i sacuvati. Tu mislim da bi trebali malo vise da se pozabavite ili mozda napravite kao tim Supportera for Newbies.. :) 

Sve u svemu, Staff Team je veoma stabilan. Nije lahko ni obavljati sve te poslove, morate i to na umu imati. Ja kako vidim ovdje ima svega, od odgovora na prethodne komentare do pohvala i kritika.. Nadam se da vam nece smetati, ja sam samo htio iznijeti svoje misljenje. Mozda je nesto od ovih stvari vec sredjeno ali kao sto sam gore vec naveo, nisam aktivan i samim time niti informisan a zelio sam se malo umijesati..

Hvala na komentaru, slažem sa svakom stavkom.

• Voli 1

20 hours ago, Charlenzi said:
  • Ekonomija.
  • Organizacija - uvesti RP.
  • Ko god je vođa lidera pod hitno da im se smanji kriterijum,server je takav kakav je ne možete ga Vi menjati tako što ćete liderima uvesti STROGA PRAVILA...Ljudi rade šta vole na serveru bukvalno vi uvodite totalno nebitna pravila za lidere kad je već otišlo toliko od RP-a ne morate ga vi vraćati,hvala. :) Mislim ne možeš menjati lidere da ih vraćaš RP-u i sličnom dok ostalih 90% igrača ne jebu sistem o tome govorim. :) 
  • Kaže Anthony deca od 12 godina su pametna i znaju da vrše svoju dužnost...Ne baš to je blam ipak neki red se znao 16+ u ATeam ranije je bilo,dođe momak sa ekipom sa drugog servera 18+ i treba dete od 12+ da mu naređuje pa prvi ti ne bi trpio to. :) 
  • Admini/Spec admini trenutno imaju odlična pravila i stroga što mi se sviđa i jedina pohvala do sada isto tako i treba za Supportere koji ne znaju ni koji su rank više jedan dan S1 drugi dan S3...Dečko koji je bio na BlackListi servera i javno je prozivao trenutno je Head Supporter (tad je bio pre). :) 

Ne igram više,znate i sami uđem da vidim kako stoje stvari pa eto komentarišem. :) Uživajte,menjajte! :) 

Ekonomija je sređena i stabilna je.

RP organizacije, to će se razmotriti, ali mislim da je bilo dosta odgađanja već da se krene raditi nešto po tom pitanju.

Kao naprimjer nebitna pravila? Reci pa ću objasniti.

Ovo za godine se ne slažem.

I hvala na komentaru za spec admine / admine. za supportere, @Joseph Henderson

2 hours ago, Vuvi said:

Administacija koja resava zalbe na igrace " Ivan_Despic nije prihvatio moju zalbu kad je lik IC Vredjao a dok je Amper prihvatio zalbu kada je neko drugi prijavio to ic vredjanje 
sto znaci da svi prihvacaju/odbijaju iste zalbe i ne postuju ista pravila .

IC vrijeđanje, smatra se samo ako je MG.

1.Nakurcenost admina kad te jaila ti ga zovnes njega boli kurac uradis ac abuse ti s i kriv

2.Sistem teritorija skrivanje po mapi igraci jesu trazili novi sistem teritorija al kad ste mislili kopirati SA zone su tamo mnogo manje

3.Povecanje samo cene gunova i pancira

4.Jebavanje ekonomije 1.dan sandking 100m drugi dan sandking 50m treci 150m

5.Pojednini admini jailaju za nesto a pojedini ne VA je pucanje na nekom mestu i portanje do tamo cemu  sluzi onda vip da se vozikas po serveru

6.Slabe zarade firmama 25%

7.Uvodjenje nekih rp pravila za ulazak u organizaciju u kojoj ces samo pucati cista glupost

8.Radjenje provera svaki dan nema veze sto je igrac juce proveren pa nema nista pa je sutra proveren pa nema nista tako treba svaki dan kad stigne po neki report

9.Kad se igraci zale na nesto bude ode 1 dodju dva kasnjie kad postane neaktivan server sta vam ne odgovara itd...

10.Od 100 predlozenih stvari nije ubaceno ni 10

Jedino mi se ne svidja sto ovaj Anthony drzi ove kamenjarke ili kurve  na signaturama i avataru, za to se ide pod mac bato @Anthony

2 hours ago, Stefan said:

1.Nakurcenost admina kad te jaila ti ga zovnes njega boli kurac uradis ac abuse ti s i kriv

2.Sistem teritorija skrivanje po mapi igraci jesu trazili novi sistem teritorija al kad ste mislili kopirati SA zone su tamo mnogo manje

3.Povecanje samo cene gunova i pancira

4.Jebavanje ekonomije 1.dan sandking 100m drugi dan sandking 50m treci 150m

5.Pojednini admini jailaju za nesto a pojedini ne VA je pucanje na nekom mestu i portanje do tamo cemu  sluzi onda vip da se vozikas po serveru

6.Slabe zarade firmama 25%

7.Uvodjenje nekih rp pravila za ulazak u organizaciju u kojoj ces samo pucati cista glupost

8.Radjenje provera svaki dan nema veze sto je igrac juce proveren pa nema nista pa je sutra proveren pa nema nista tako treba svaki dan kad stigne po neki report

9.Kad se igraci zale na nesto bude ode 1 dodju dva kasnjie kad postane neaktivan server sta vam ne odgovara itd...

10.Od 100 predlozenih stvari nije ubaceno ni 10

1. Sve dok budemo bili "nakurčeni" bit ćemo još gori. Ti si došao po pomoć, i obrazloženje zašto si zatvoren, te dolaziš zamoliti administratora da ti pojasni. Nitko tvoja glupa sranja i riječnik ne mora trpiti.

2. Nismo mislisi nikoga kopirati sa zonama, najveće zone (Selo,Podgorica) su smanjene.

3. To postavi u prijedlog, to nije stvar koja "smeta".

4. L O L

5. Da, ako si ubijen i ako se protaš na tu lokaciju to je VA.

6. Gore se žališ na ekonomiju, a sad kažeš da je slaba zarada.

7. To će ostati tako, čisto da ostane neka formalnost pri ulask u org.

8. L O L

10. Evo prva stvar za koju se slažem.

Smeta mi to sto na serveru nema RolePlay-a sve je postalo monotono jbg...

Samp nije više ista igrica, svako će gledati kako da te scamuje zarad 50+ hiljada

Igrači prodaju svoj obraz potpuno svesno

Ovi što pišu da deca u administraciji nisu dobra...hah

Svako ima pravo da bude u administraciji, on je prosao test, i dokazao je da je dovoljno dobar za tu poziciju, svojim radom i trudom su stigli dotle i ne vidim u čemu je problem

Ovi koji su donirali za poziciju [Admin/Supporter], o njima ne želim da pričam

On 11/4/2018 at 12:11 AM, trollex! said:

(...)

Hvala ti za ovu pohvalu na Suppporter Team! Trudimo se raditi najbolje što znamo i umijemo :). Što se tiče ovog prijedloga da postoji određena skupina Supportera koja će se baviti isključivo početnicima, mislim da nije potrebno, jer početnika ionako nema toliko puno, a mi oduvijek govorimo da 1 supporter ode do igrača koji se tek registrira na server, samo što izgleda da to moramo češće govoriti Supporterima ;)
Hvala još jednom! Ako imaš još neki prijedlog, slobodno nam se obrati!

5 hours ago, Shile said:

Smeta mi to sto na serveru nema RolePlay-a sve je postalo monotono jbg...

Slažem se, ali je to većinom do igrača.

This topic is now closed to further replies.